Zlava.net – web, ktorý predbehol dobu

Popis: zlava.net bol blog prinášajúci od roku 2007 do roku 2008 informácie zo Slovenska, Českej Repuliky a EU ohľadom zľiav, o prebiehajúcich akciách a zaujimavých predmetov v online obchodoch, či o diani v pozadí eshopu a technológických novinkách. Blog bol písaný v slovenčine a (na osobitnej poddoméne) aj v angličtine. Cieľom bolo vytvoriť prestížny blog o svete online obchodov na Slovensku a vytvoriť takú malú komunitu kupujúcich okolo neho.


Vývoj: Osbne som v tej dobe rozmýšľal o preniknutí do sveta internetového obchodu ako obchodník a administrátor internetového obchodu. Preto som chcel vytvoriť niečo, čo by mi pomohlo určitým spôsobom sledovať konkurenciu, stále byť v dianí a stále generovať nejakú návštevnosť.

Myslím, že zlava.net bol prvý blog na ktorom som použil a pracoval s CMS WordPress. Samozrejme som pre blog vytvoril aj vlastný wordpress dizajn. Bohužiaľ žiaden screenshot sa mi z blogu nezachoval.

Blog však nebol automatizovaný, za všetkým stále poctivá ručná práca a získavanie informácii z verejne dostupných zdrojov. To bolo však náročne na čas. Ja som za ten čas stále nevstúpil do sveta online obchodu a preto som celý projekt ukončil.

Z dnešného pohľadu by najväčšiu hodnotu mala doména. Po tom čo bol americký Groupon odkúpený Googlom za miliardu, so zľavovými portálmi sa na Slovensku roztrhlo vrece. Napr. zlava.sk, zlavy.sk, zlavy.sme.sk, morezliav.sk, zababku.sk, najzlava.sk, oplatisa.sk, setriza3.sk, shopcity.sk, zlavomat.sk, zlavadna.sk, slevoteka.sk, couponzone.sk, zlaver.sk …

This entry was posted in Projects and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.