DriveL.sk – nové elearningové vzdelávanie vodičov na Slovensku

Popis: DriveL.sk je projekt zameraný na teoretickú výučbu študentov autoškôl. Bol realizovaný ako diplomová práce na Technickej Univerzite v Košiciach v spolupráci s mimovládnou, neziskovou organizáciou Združenie Autoškôl Slovenskej Republiky a e-learningovým portálom e-ducation.com od spoločnosti Empire Systems s.r.o. Projekt sa skladá z 2 častí. Prvá časť je voľne dostupná offline séria HTML dokumentov, druhá časť je platený online modul v CMS e-ducation.com.

Projekt vo verzii 1.0 obsahuje:

 • 30 rovnakých vyučovacích kapitol v online a offline verzii
 • 35 autoškolských testov v systéme e-ducation.com
 • 1060 testových otázok v systéme e-ducation.com
 • 450 značiek obsahujú kapitoly o dopravných značkách
 • 40 obrázkov dopravných situácií

Vývoj: Projekt DriveL.sk je môj najdlhšie trvajúci projekt. Zároveň je to projekt na ktorom som najviac ako kedy pracoval. O vytvorený úplne nového systému vzdelávania vodičov na Slovensku som uvažoval už niekedy v roku 2008. Ale až v akademickom roku 2011/2012 sa mi na pôde TUKE podarilo vytvoriť prvé použiteľné demo. Celý systém projektu je však vymyslený tak aby mu zaručil dlhodobo udržateľný rozvoj a aktualizáciu pri rýchle sa meniacej legislatíve a používateľských technológiách.

Hlavným cieľom celého projektu je:

 1. Zvýšiť bezpečnosť na cestách
  Slovenská republika sa v minulosti zaviazala znížiť počet úmrtí na cestách o polovicu. Dopravné nehody však budú vždy no ich počet je možné znížiť. Môžeme viniť spoločnosť, môžeme viniť jednotlivcov, no k pokojným a slušným cestám bez obetí sa dopracujeme len zmenou zlých návykov, ktoré sme si osvojili kedysi v minulosti. Prečo nespraviť zlom vo vzdelávaní vodičov teraz ?
 2. Ponúknuť novú a unikátnu skúsenosť v učení
  Elearning je často vytváraný ako “ereading”, ťažkopádny, imobilný, s cieľom veľkej alebo príliš malej interakcie. Nejde o to vytvoriť nové výukové materiály. Ide o to, aby bolo učenie zaujímavé a zábavné.
 3. Odbremeniť autoškoly
  DriveL je kritikou a odpoveďou na súčasný systém vzdelávania, ako aj na úroveň vedomostí a zručností mnohých skupín vodičov. Autoškoly sú zaťažené byrokraciou, a preto ich hlavá úloha, práca so žiakmi v reálnej doprave, je často utláčaná do úzadia. DriveL chce pomôcť zaviesť nové technológie do autoškôl a pomáhať im mať lepší prehľad nad vedomosťami svojich žiakov.
Počas tvorby projektu bolo vytvorených viacero ako napr. pomôcka pre vývoj mobilného rozhrania alebo framework pre zodpovedný dizajn.

Link na projekt: http://www.drivel.sk

Screenshoty:

Log:

 • 1.0.00 – 22. 05 2012 – Vydanie verzie 1.0
 • 0.9.00 – 08. 04 2012 – Zverejnené prvé výsledky práce na rôznych dizajnérskych fórach. Získava sa prvá spätná väzba.

Páči sa vám tento projekt? Chceli by ste sa zapojiť? Napíšte mi na môj email andrej.buday@gmail.com alebo povedzte svoj názor v komentároch. Ďakujem.

This entry was posted in Projects and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.